top of page

1968 'den beri...

Alüminyum Ergitme ve Tutma Fırınları

Oray Makina alüminyum ergitme ve tutma fırınlarını müşteri talepleri doğrultusunda kapasitelere göre tasarlayarak imal eder.

 

Geleneksel fırınlar dışında ekonomik rejenatif sistemli ve kendi AR-GE sini yaptığımız geliştirdiğimiz devirmeli fırınlar imal etmekteyiz.

 

Fırınlar ağır dökümhane şartlarında çalışmaya uygun olarak, termal ve mekanik gerilmelere karşı koyabilecek şekilde çelik konstrüksiyondan imal edilmektedir.

 

20 ton kapasitesi ve daha fazlası olan ergitme fırınlarında çok parçalı fırın kapısı dizaynı sayesinde işletme sırasında deformasyon oluşumunun önüne geçilir.

 

Yüksek enerji verimliliği için fırınlarda rejenatif yakma sistemi uygulanmaktadır.Fırın atmosfer basıncı kontrollünde son teknoloji ürünü aşınmaya maruz kalmayan kontrol sistemleri kullanılır. Fırın refrakter seçiminde yüksek aşınma dayanımı ve ıslanmama özelliğine sahip tuğla ve dökme izolasyon malzemeleri tercih edilir. Fırınlar çevre dostu olup düşük NOx değerlerine sahiptir.

Rejenatif sistem sayesinde,fırın baca çıkış sıcaklığınız geleneksel fırınlara göre çok düşük olup ortalama 150C - 200C arasında kalmaktadır.

 

 

 

 

 

 

 

bottom of page